Halk Eğitim 2. Kademe Sınav Sonuçları


Sponsorlu Bağlantılar

Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim Kursu Sınav Sonuçları Açıklandı 23-27 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara ilinde düzenlenen 2. kademe temel antrenör uygulama eğitim kursu sınav sonuçları Spor Bilgi Sistemi üzerinden ilan edilmiştir. Sınav sonuçlarına ulaşmak için kılavuza tıklayınız.
2020-2021 öğretim yılı kademe sınav sonuçları, genellikle Mayıs ayının ilk haftasında açıklanmaktadır. Bu yıl, kademe sınav sonuçlarının 10 Mayıs 2021'de açıklanacağı tahmin edilmektedir. Öğrencilerin derslerindeki performansını kontrol etmek amacıyla, öğrencinin üniversite kayıt numarasını ve şifresini kullanarak sınav sonuçlarını online olarak kontrol edebileceği tahmin edilmektedir.

Okuma Yazma alanında YETİŞKİNLER II. KADEME EĞİTİMİ BELGESİ BELGESİ SEVİYE TESPİT SINAVI açılacaktır. Sınav, 19 Ocak 2021 tarihinde saat 13.00'da gerçekleştirilecektir.
Halk Eğitim 2 Kademe Sınavları her yıl Nisan ayının ikinci haftasında gerçekleşmektedir. 2021 yılında ise 11-18 Nisan 2021 tarihleri arasında sınavlar düzenlenecektir.

14 yaşını doldurmuş okuma-yazma bilmeyen ya da bir nedenle ilkokulu tamamlamamış kişiler Halk Eğitim Merkezlerindeki Okuma-Yazma kurslarına katılarak Okur-Yazar Belgesi veya ilkokul diploması yerine geçen 2. Kademe Okur-Yazar Belgesi alabilirler.
Halk eğitimi 2 kademe, yerel, bölgesel veya ulusal çapta kamu veya özel sektör girişimleyicilerinin etkili bir şekilde sunamadığı eğitim faaliyetlerine olanak sağlayan bir sosyal girişimdir. Bu programlar, eğitim alanını daha da geliştirmek ve kullanıcının kendi somut alanlarında beceriyi en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Programlar genellikle daha kapsamlı ve profesyonel özellikler sunar ve çoğu zaman istekli eğitim alanlarına önemli fırsatlar sunmaktadır. Halk eğitimi 2 kademe, yerel topluluklar veya uluslararası kuruluşlar tarafından finanse edilmektedir ve her iki seviyede de çok sayıda alanla ilgili eğitim programları mevcuttur.

Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar 2.Kademe Başarı Belgesi alırlar. Bu belge İlkokul bitirme seviyesine denk bir belgedir. Bu belge ile Açıköğretim Ortaokula kayıt olunabilir.
İkinci Kademe Okur-Yazar Belgesi, okuma-yazma eğitimini tamamlamış olan yetişkinlerin başvurdukları ve başarılı olarak sınavını geçtikleri belgedir. Bu belge, yetişkinlere eğitimlerindeki başarılarının gururunu yaşatır ve hayatlarında kendilerini destekleyecek imkanlar sunar. İkinci Kademe Belgesi, özellikle kişinin çalışma dünyası için önemli bir başvuru belgesidir. Belge sahibine hem edebiyat derslerinde destek olmak, hem de çalışan hayatı için çeşitli açılımlar sunmak gibi avantajlar sunmaktadır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 19 Ocak 2023 tarihinde saat 10.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim gereğince, 2021 YGS ve LYS sınavlarının sonuçlarının 26 Mayıs 2021 tarihinde açıklanması planlanmıştır. Sonuçların açıklanıp açıklanmadığını internet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Açık Öğretim Kurumları 2021-2022 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen AÖL sınav sonuçları büyük merakla bekleniyordu. 24 Mayıs Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
ÖSYM tarafından düzenlenen ikinci dönem sınav sonuçları, 21 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak.

Kademe okuma yazma yazılı sınavından ve pratik sınavından en az 45 puan alınması gerekir. II. Kademe Türkçe, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Matematik derslerinin hepsinden en az 45 puan alınması gerekir.
Kademe geçme puanları, her kurumun karşılıklı işbirliği anlaşmalarına ve belirlediği ölçütlere göre değişebilir. Bu nedenle, konu hakkında bir kuruma başvurmanız önerilir.

Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir. Kurs Sonunda Sertifikanızı 15 Gün İle 2 Ay Gibi Bir Süre Sonra Halk Eğitim Merkezinden Şahsen Alabilirsiniz.
Halk Eğitim Merkezleri tarafından verilen sertifikalar genellikle 1-2 hafta arasında çıkar. Ancak bu zaman aralığı, yaşadığınız şehre ve nerede hizmet alıyorsanız mekana göre değişebilir.