Yurt Dışı Öğretmenlik Hangi Branşlar


Sponsorlu Bağlantılar

“Yurt dışında öğretmenlik yapmak istiyorum,” diyen öğretmenler, süreç içerisinde takip etmeleri gereken yol haritasını araştırıyor. Yurt dışında öğretmenlik yapabilmek için öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene yapılan Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavına başvurmanız gerekiyor.
Yurt dışında öğretmenlik yapmak için birçok farklı seçenek mevcuttur. Böylece öğretmenler çeşitli kültürleri ve toplulukları keşfetme, belki de bambaşka bir yerde yaşamaya girişme fırsatı bulacaklar. Yurt dışında öğretmenlik yürütebileceğiniz ülkeler arasında Güney Kore, Çin, Japonya, Tayland, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Abhazya, İzlanda, Endonezya, Malezya, Singapur, İtalya ve İspanya bulunuyor.

Yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin görev süresi 1 (bir) yıldır. Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonunca uygun görülmesi halinde görev süreleri en fazla 4 (dört) yıl daha uzatılabilir.
Çok sayıda ülkede öğretmenlik yapabilirsiniz. Bazıları şunlardır: ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Macaristan, Avusturya, Japonya, Güney Kore, Güney Afrika, Hindistan, Tayland ve Meksika.