E-Kurs Öğretmen Başvuru


Sponsorlu Bağlantılar

Başvurular, https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlere aittir.
E Kurs öğretmen başvurusu internet üzerinden yapılır. Başvuru için ilk olarak E Kurs websitesine gidilir. Ardından “Öğretmen Olmak İstiyorum” butonuna tıklanır. Sayfada yer alan form doldurularak başvuru sonuçlandırılır. Bununla birlikte, başvuruda öğretmenlik tecrübesi aranabiliyor. Bu aranılan belgelerin eksiksiz bir şekilde karşılanması başvurunun kabul edilmesi için önemli bir adım.

Öğretmenler kurs başvurularını mebbis şifreleri ile yapacaklar. Öğretmen başvurusu için tıklayınız. Öğrenciler ise E-Okul bilgileri ile giriş yaparak kurs başvurusu yapabilecekler.
Dyk öğretmen kursu başvuruları, çoğunlukla internet üzerinden yönetilen Özel Eğitim ve Uzmanlık Merkezi tarafından (ÖEM) yapılıyor. Başvuru formu gönderdiğinizde, size size bir danışman atanır, danışman sizi kayıt prosedürü için yönlendirir. Danışmanlar da diksiyon ve diyalog kurslarının planlanmasında yardımcı olabilirler. Eğer lokal bir Okul kursu takip edecekseniz, bu fikrinize göre bir program seçebilirsiniz.

Bu nedenle kurslara başvuruda bulunmak isteyen okulumuz 12.sınıf öğrencileri 24-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapması gerekmektedir.
MEB başvurusu için adaylar, MEB Başvuru Sistemi'ne giriş yapmak zorundadır. Bu sistem www.meb.gov.tr adresinden erişilebilir. Adaylar, üyelik işlemlerini tamamlayarak bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmalıdır. Sisteme kayıt olunduktan sonra, sisteme giriş yapılmalı ve "Kurs/Sınav Başvuruları" sekmesine tıklanmalıdır. Açılan sayfada "MEB Kursları" başlığına tıklanılarak konuya dair tüm bilgiler sunulacaktır. Bu kısımdan hangi kurs için başvuru yapılacağı belirtilmeli ve daha sonra başvuru yapma sayfasının açılması sağlanmalıdır. Açılan sayfada, gerekli olan başvuru formu bilgileri girilmeli ve başvurunun gönderilmesi için gerekli olan onay tuşu aktive edilmelidir.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün Kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler. 5.6. Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.
Öğretmen dyk başvurusu Online Başvuru Sistemi veya e-posta ile yapılabilir. Öğretmenlik başvurusu için kullanılacak formu, Türkiye İş Kurumu ve Öğretmenlik yeterlilik sınavı (TYS) öncesi hareketlilik sözleşmesini imzalayan üniversitelerden almak mümkündür. Formun doldurulmasından sonra, alınması gereken diğer belgelerin destekleyici belgeleri de eklenmelidir. Gerekli belgeler e-posta ile gönderildikten sonra, ÖSYM ekipleri tarafından incelenir. Formda belirtilen tüm bilgiler doğru ve tam olarak doldurulmuş olmalıdır. Eğer belirli bir alana atama yapmak istiyorsanız, bu isteğinizi de forma eklemelisiniz. ÖSYM başvurunun kabul veya reddi hakkında karar verdiğinde, sonuç e-posta ile bildirilir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da sunulan e kurs merkezi ile birlikte ücretsiz olarak da eğitim almanız mümkün oluyor.
Evet, bazı EKE kursları ücretli olabilir. Ücret ve kurs içeriği kursu sunan merkez ve kurs eğitmenlerine göre değişir. Buna göre kurslar online, face-to-face veya her iki seçenekten oluşan kombinasyonlar şeklinde sunulabilir.

E-Devlet şifrenizi girin. Açılan sayfadan Uygulamaya Git butonuna basınız. Kursiyer işlemlerini tıklayınız. Kurs açılması talep ekranından açılmasını talep ettiğiniz kurslara başvuru yapabilirsiniz.
Devlet üzerinden kurs başvurusu için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığının web sitesine (meb.gov.tr) girmeniz gerekir. Ardından, "Eğitim" sekmesini ve ülkenizdeki tüm devlet kurslarını listeleyen "Kurslar" seçeneğini seçmelisiniz. Ardından, katılmak istediğiniz kursu bulun ve başvuru formunu doldurun. Son olarak, başvurunuzu tamamlayıp gönderin ve kurs kaydınızı onaylamasını bekleyin.

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştiriliyor.
Mebbis E-Kurs, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından geliştirilen ve e-öğrenim platformlarının temelini oluşturan bir programdır. Bu program herkesin e-öğrenim platformlarına erişebilmesi için Türkiye Cumhuriyeti çapında toplu bir biçimde kullanılmaktadır. Program, öğrencilerin çevrimiçi kursların tamamlanmasını kolaylaştırmak, teorik eğitimi güçlendirmek ve öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Programın ana sayfası mebbis.meb.gov.tr adresindedir.

Kurslara Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecektir.
ÖŞretmenlik işini yapmak isteyen tüm adaylar başvurabilir. Yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olanlar, eğitim alanındaki derin bilgi ve tecrübelerine sahip olanlar ve herhangi bir üniversitede dersler verme tecrübesi olanlar başvurabilir.