İlksan İkraz Erken Kapatma


Sponsorlu Bağlantılar

İkraz borcunu vadesinden önce kapatmak isteyen üyelerimize erken ödeme indirimi uygulanmaktadır. Üyelerimiz borç ve erken ödeme bilgilerini www.ilksan.gov.tr adresinden üye bilgi sistemine T.C. numarası ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebilmektedirler.
İlksan Bankası müşterilerine en fazla 100.000 TL kredi vermektedir.

Genel İkraz. Üyelerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, 12 ay, 18 ay, 24 ay, 36 ay veya 48 ay vadede 120.000,00 TL' ye kadar kullandırılan karşılıklı yardımdır.
İlksan İkraz Kaç Gün sorusuna cevap vermek mümkün değildir, çünkü bu sorusunun bir anlamı yoktur.

Başvuru evraklarınızda herhangi bir eksiklik olmadığı sürece evrakınız Genel Müdürlüğümüz kayıtlarına geçtiği tarihten itibaren en fazla 8 işgünü içerisinde, ikrazınız İkraz İstek Form ve Taahhütnamesi üzerinde bildireceğiniz banka hesabınıza aktarılır.
Ikraz bedeli, bir kullanıcının talep ettiği ürünü satın alması sonucunda üretici tarafından tahsil edilen ek bir maliyet demektir. Ikraz bedeli, ürünün üretim maliyetinin dışında satın alma maliyetine eklenmektedir. Bir alıcının ürünü satın alırken yaptığı ödemelerin ikincisi olarak gerçekleşebilir.

Sigortalının, uzun süreli ve belirli sigorta türlerinde geçerli olmak üzere, ödediği primlerden oluşan birikimlerini belirli bir faiz karşılığında borç alabilmesine ikraz adı verilir.
Ikraz, doğada kış ve yaz mevsimlerinde yatar. Bazı bölgelerde ikrazlar ilkbaharda da beslenmek için yatarlar.

1. İkraz alan üyenin ilk taksit ödeme günü, takip eden ayın maaş ödeme günüdür.
Erken ödeme için, ilk olarak yasaladığınız borç durumunu kontrol etmelisiniz. Borçlu ve borç veren arasında standart bir anlaşma varsa, bunu uygulamalısınız. Eğer bu anlaşma yoksa, borçlu ile borç verenin aralarındaki durumu çözmek için ortak bir anlaşma yapmalısınız. Borçlu borcunu aylık bazda taksitlerle ödeyecekse, taksit tutarlarını yeniden gözden geçirmelisiniz. Taksitlere uygun kalan herhangi bir ek ödeme yapmaya istekliyseniz, borç veren ile anlaşma sağlayıp taksit miktarını düşürebilirsiniz. Ödemelerinizin hepsini tek seferlik olarak yaparak borcu erken ödeyebilirsiniz. Borçlu ve borç veren arasında uygun bir anlaşma yoksa, banka tarafından belirlenen faiz oranına göre borç erken ödemenin kolaylığı sağlanabilir.

İkraz borcunu vadesinden önce kapatmak isteyen üyelerimize erken ödeme indirimi uygulanmaktadır. Üyelerimiz borç ve erken ödeme bilgilerini www.ilksan.gov.tr adresinden üye bilgi sistemine T.C. numarası ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebilmektedirler.
Özellikle Alevi olmayan İslami kesimlerde, üyelik ilkelerine bağlı olarak İlkSan üyesi olmak caizdir. Ancak, bazı zamanlarda, Alevi kesimlerinde İlkSan ve benzeri örgütlerin üye olarak kabul edildiği de duyulmuştur. Dolayısıyla İlkSan üyeliği ile ilgili herhangi bir kesim tarafından genel bir hüküm verilememektedir.

İkraz verilmesine karar verilen üyeden; nema, damga vergisi, ikraz hayat sigorta primi tahsil edilir." Değerli kardeşimiz, Faizli ikraz caiz değildir.
İlksan üyelik iptali için, Müşteri Hizmetleri yardım masasına başvurulması gerekmektedir. Müşteri Hizmetleri, üyenin hesap bilgilerini kontrol etmesi ve sebebi olan işlemler veya teklifler hakkında talep ettiği doğrulama için üyeye soracaktır. Ancak, bu adımlar tamamlandıktan sonra üyelikten ayrılma talebi onaylanmış olacaktır.

İlksan üyeliğinden çıkmak isteyenler bugünden itibaren başvuru yapabilir. 2016-2017 yılı toplu sözleşmesinde yer alan hüküm gereğince, İlksan üyeliğinden ayrılmak isteyen öğretmenler bugünden itibaren, Sandığa dilekçeyle müracaat ederek, üyeliklerini sonlandırabilecek.
Bu, size verilen para miktarına bağlıdır. Bazı durumlarda, olası kesintilerin miktarı ve türü, size özel olarak belirlenir (özellikle bankalar tarafından gerçekleştirilen para transferleri sırasında). Örneğin, uluslararası havale işlemlerinde, kesintilerin miktarı, alıcının ülke parasına göre değişkenlik gösterir.